• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

antalyaizolasyon

Ticari Binanızı Yeniden Boyama Zamanının Geldiğine 5 İşaret

Antalya İzolasyon firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Konumları nedeniyle, ticari binalar ve daha özel olarak dış cepheleri, konut mülklerinden çok daha hızlı bozulacaktır. Bu yıpranmış ve kirli görünüm dış görünüş olarak kötü gözükür.
Dökülmeler, kenarlarda kabarcıklar ve hatta dış duvarlarımızda küf oluşumu ile bunların hepsi profesyonel bir boya işinin zamanının geldiğinin işaretleridir. Ticari binanızı yeniden boyamak, yalnızca mülkünüze bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda aşağıda bahsedeceğimiz bazı işaretlere karşı önleyici bir önlem alır.

1.Görünür küf
Hem konut hem de ticari dış cepheleriyle iyi bir boya işi, binanızı dış etkenlere karşı koruyacaktır. ancak zamanla, uzun süreli maruz kalma boyaya zarar vermeye başlayacak ve en büyük göstergelerden biri, aşırı nem nedeniyle büyümeye ve yayılmaya başlayacak olan küftür.
Bu, özellikle nemli veya karanlık ortamlarda bulunan gözenekli bina yapıları ticari mülklerle ilgili bir sorundur.
Küf, binanızın dışında bulabileceğiniz hoş olmayan kokulardan ve lekelerden sorumludur. Şüphesiz mülkünüzün genel görünümünü düşürürken, kontrol edilmeden bırakılırsa ciddi bir sağlık tehlikesi oluştururlar. Bu durumlarda, yeni bir boya işi neme karşı koruma görevi görecek ve mülkünüzü koruyacaktır.

2.Solan Boya
Solan boya, onarım zamanının geldiğini gösteren başka bir işarettir. Dış duvarlar için, düşük kaliteli boya veya kötü teknikler kullanıldığında solma genellikle daha hızlı gerçekleşir. UV ışınları, düşük kaliteli formüllerde solmaya neden olan kimyasal bağları parçalamak için çalışacaktır.
Güneşe maruz kalma, boyanın solmasının doğrudan nedeni olduğundan, dış duvarlar için ek koruma sağlayan bir formül kullanmanızı öneririz. Profesyonel boyacılar, binanız için doğru boyayı seçmenize ve binanızın yepyeni görünmesini sağlayacak daha uzun ömürlü bir renk sağlamınıza yardımcı olabilir.

3.Köpüren veya Kabaran Boya
Dış cephe boyasında köpürme veya kabarma hareketi, genellikle boyanın alttaki yüzeyden yapışmasını kaybettiğini gösterir. Bu yapışma kaybı, güneşe maruz kalma, havada aşırı değişiklikler, sıkışmış kirletici maddeler ve hatta üçünün bir kombinasyonu dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı meydana gelebilir.
Nemli hava altında ve UV ışınlarına doğrudan maruz kaldığında, nem dış duvarın altında sıkışacak ve kaçmaya çalışırken kabarcıklara neden olacaktır. Boyanın altında büyüyen küf aynı etkiyi yaratacaktır.
Kirli maddelerin düzgün bir şekilde temizlenmediği veya doğru boyanın kullanılmadığı kötü bir boyama işi, sonunda çatlamaya, soyulmaya ve sonuç olarak bina yüzeyinizde uzun vadeli hasara yol açacaktır. Bu kabarcıklı dokuyu düzeltmek için, binanız için en iyi çözümü sağlayabilecekleri için mülkü incelemek üzere profesyonel bir ticari ressam edinmenizi öneririz.

4.Basınçlı Yıkama Hasarı
Binanızı basınçlı yıkama genellikle standart dış bakımın bir parçasıdır. duvarlarınızı temiz ve hoş tutmanın hızlı ve ucuz bir yolunu sunar. bununla birlikte, sık sık basınçlı yıkama, uzun vadede yarardan çok zarar vererek boyanızın zarar görmesine neden olabilir.
Ticari basınçlı yıkama, suyun duvar yalıtımı, kablolama ve sıva altına ulaşmasına izin verebilir. su duvarın içine girdikten sonra boyaya ve yüzeye zarar vererek buharlaşması mümkün değildir.
bu hasarın belirtileri yalnızca yeniden boyama zamanının geldiği anlamına gelmez, aynı zamanda dış cephenizi basınçlı suyla yıkarken daha dikkatli olmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Ticari Alanınızı Yeniden Boyamanın Faydaları
Endüstri standardı, mevcut koşullara bağlı olarak mülkünüzü her 3-5 yılda bir yeniden boyamanızı önerir. Aşağıda, ticari mülkünüzü yeniden boyamanın faydalarından bazıları verilmiştir.
Termit, kemirgen ve diğer haşerelerin zarar vermesini engeller.
Ayrıca nemli havalarda nemi dışarıda tutar, küflemeyi önler.
Yeniden boyama, duvarlarınızda gereken bakım miktarını azaltmaya yardımcı olur.
Bina dış cephe kaplamasının ve döşemelerin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Siz de ticari alanınızı boyatmayı düşünüyorsanız Antalya İzolasyon her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya İzolasyon

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Enerji Denetimi Nedir?

Antalya İzola yon firma ı olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat orunlarınıza birebir çözüm...

Yalıtım Ne Kadar Tasarruf Sağlayabilir?

Antalya İzola yon firma ı olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat orunlarınıza birebir çözüm...

Çatı Yalıtımı Fark Yaratır mı?

Antalya İzola yon firma ı olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat orunlarınıza birebir çözüm...

Tavan Yalıtımı

Antalya İzola yon firma ı olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat orunlarınıza birebir çözüm...