• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Binalar İçin Nem Kontrolü

Nem, evinizdeki küf oluşumunun, yapının ve mal hasarının bir numaralı nedenidir, ancak ev sahibi tarafından kontrol edilebilir ve hafifletilebilir.

Nem, hem dış hem de iç faktörlerden evinize girebilir. Mühürsüz bir bodrum, evinize nem girmesine neden olabilir, ancak bulaşık makinesini çalıştırmak veya duş almak da öyle. Bir evde ne kadar çok insan yaşarsa, içindeki nem o kadar fazla olur. Yemek pişirme, temizlik ve diğer günlük aktivitelerin tümü.

Evdeki iç nem kaynakları

İnsanlar: Ortalama dört kişilik bir aile günde yaklaşık 5 litre nem ekleyebilir.

Ev işleri: Yemek yapmak, temizlemek ve yıkamak % litre daha ekleyebilir.

Bitkiler ve evcil hayvanlar

Nemlendiriciler

Evdeki dış nem kaynakları

Kar erimesi

Yağmur

Nem ve sis

Aşırı yağmuru, karlı veya hızlı eriyen hava olayları

Nem akışını kontrol etmek, gereksiz aşınma ve yıpranmayı önleyerek bina yapınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur ve iç mekan neminizi daha iyi kontrol etmenizi sağlayarak iç mekan konforunuza katkıda bulunur.

Aşırı Nem Belirtileri
Evinizdeki aşırı nem belirtileri odadan odaya değişebilir. Oturma odanızda, pencerelerde yoğuşma, duvarlarda veya mobilyalarda küflenme , şişmiş veya çürüyen ahşap nedeniyle açılmayan kapılar ve pencereler olabilir. Bodrumda, nemli, küf kokusu alabilirsiniz. Metaller paslanabilir, zeminler veya duvarlar nemli olabilir ve borulardan damlayan su olabilir.

Bina zarfınız hava sızıntılarına karşı tamamen kapatılmadığında nem evinize girer, ancak hava, sıcaklık, rüzgar ve hava basıncı da yılın farklı zamanlarında onu etkileyebilir. İyi bir iç mekan nem kontrolüne sahip olmanızı sağlamanın en iyi yolu, bu hava sızıntılarını kapatmak ve dış, iç nem kaynaklarını izlemektir.

Evinizdeki nemi azaltmak istiyorsanız Antalya İzolasyon her koşulda yanınızda olacaktır. Nem veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya İzolasyon

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Eski Bir Ev Nasıl Yalıtılır?

Kışın dondurucu, yazın bunaltıcı ıcağın olduğu bir durumda yaşıyor anız, yalıtımı olmayan e ki bir evde ıkışıp kalmak i temez iniz Antalya İzola yon, evleri yalıtım...

Dış Cephe Yalıtım Sorunları

Duvarlarınızdaki oğuk ve evinizde ki oğuk noktalar evinizi konfor uz hale getirir Bunlar, evin dış cephe inde çok az yalıtımla veya hiç yalıtım olmama ıyla ilgili orunlardan adece...

R Değeri Konforu Nasıl Etkiler?

I ıtma ve oğutma i teminiz, evinize rahat bir yaşam hava ı ağlamak için önemli araçtır, ancak yalıtım, evinizi konforlu hale getirmek için başka bir faktördür Yalıtımla birlikte,...

Evinizi Neden Yalıtmalısınız?

Eviniz hava koşulları yüzünden belirli bir zaman onra yapı ında bozulmalar kırılmalar oluşur Bunun önüne geçebilmek için yalıtım yaptırmak şarttır Hem izin için hem de aileniz...