• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

dış cephe yalıtım

Dış Cephe Yalıtım Sorunları

Duvarlarınızdaki soğuk ve evinizde ki soğuk noktalar evinizi konforsuz hale getirir. Bunlar, evin dış cephesinde çok az yalıtımla veya hiç yalıtım olmamasıyla ilgili sorunlardan sadece birkaçıdır. Evleri yalıtma konusunda 14 yıldan fazla deneyime sahip olan Antalya İzolasyon, dış cephe yalıtımıyla ilgili binlerce sorunu görmüş ve gidermeye yardımcı olmuştur.

Dış cephe duvar yalıtım problemleriniz ister kışın soğuk hava akımlarına neden olsun ister yazın odalar çok sıcak olsun çözüme kavuşabilir.

Dış duvarlarda nem
Duvarlarınızda çok az veya hiç yalıtım olmaması, duvar boşluğuna nem girmesine izin verebilir. Nem girerse, küf büyümeye başlayabilir ve sağlık için tehlike oluşturabilir. Bu sorunun en iyi çözümü, duvar boşluğunuzun yalıtımla doldurulmasını sağlamaktır.

Soğuk hava dış duvarlarda yoğuşmaya neden olabilir
Don çözüldükten sonra soğuk donlardan gelen yoğuşma dış duvarlara sızabilir. bu yoğuşma, dışarıya doğru hava sızıntısından kaynaklanır. Boşlukta veya geleneksel yalıtım malzemeleriyle çok az yalıtım varsa veya hiç yoksa, bu duvarda çürümeye neden olabilir ve ayrıca küf oluşumunu teşvik edebilir. Ayrıca duvarlarınızdaki boyanın kabarmasına ve soyulmasına da neden olabilir.
Hava akışını durdurmak için bir hava bariyeri oluşturulmalıdır.

Dış duvarlarda soğuk noktalar
Dış duvarınız dokunulmayacak kadar soğuk mu? Bu, boşluğun alanları yalıtıma sahip olmadığında ortaya çıkar. Duvarlardaki bu soğuk nokta odayı rahatsız edebilir ve klimanın fazla çalışmasıyla yüksek enerji faturalarına yol açmasına neden olabilir. bu aynı zamanda, düzgün bir şekilde kurulmamış pencerelerde de yalıtımsız bir alan bırakan bir sorun olabilir.
Dış duvar boşluklarının yalıtımla doldurulduğundan emin olmak iyi bir başlangıçtır.
Duvardan hava akışını sınırlayan veya durduran bir hava bariyeri oluşturmak, evi daha konforlu tutarken aylık enerji faturalarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Pencerelerin etrafındaki bu boşlukları doldurduğunuzdan emin olmak, pencerelerin üzerindeki ve etrafındaki soğuk noktaları da azaltmaya yardımcı olacaktır.

Evinizde farklı yalıtım malzemelerinin nasıl çalıştığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlamak, dış duvar yalıtım sorunlarınızın bazılarını çözmenize yardımcı olabilir.

Siz de evinizin dış cephesine yalıtım yaptırmak istiyorsanız Antalya İzolasyon her konuda yardımcı olacaktır. Dış cephe veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya İzolasyon

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Eski Bir Ev Nasıl Yalıtılır?

Kışın dondurucu, yazın bunaltıcı ıcağın olduğu bir durumda yaşıyor anız, yalıtımı olmayan e ki bir evde ıkışıp kalmak i temez iniz Antalya İzola yon, evleri yalıtım...

Binalar İçin Nem Kontrolü

Nem, evinizdeki küf oluşumunun, yapının ve mal ha arının bir numaralı nedenidir, ancak ev ahibi tarafından kontrol edilebilir ve hafifletilebilir Nem, hem dış hem de iç faktörlerden...

R Değeri Konforu Nasıl Etkiler?

I ıtma ve oğutma i teminiz, evinize rahat bir yaşam hava ı ağlamak için önemli araçtır, ancak yalıtım, evinizi konforlu hale getirmek için başka bir faktördür Yalıtımla birlikte,...

Evinizi Neden Yalıtmalısınız?

Eviniz hava koşulları yüzünden belirli bir zaman onra yapı ında bozulmalar kırılmalar oluşur Bunun önüne geçebilmek için yalıtım yaptırmak şarttır Hem izin için hem de aileniz...