• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Antalya İzolasyon

Eski Bir Ev Nasıl Yalıtılır?

Kışın dondurucu, yazın bunaltıcı sıcağın olduğu bir durumda yaşıyorsanız, yalıtımı olmayan eski bir evde sıkışıp kalmak istemezsiniz.
Antalya İzolasyon, evleri yalıtım konusunda 14 yıldan fazla deneyime sahiptir ve gördüğümüz en iyi yatırım getirisi, yalıtımı olmayan bu eski evlerden gelmektedir. Eski bir eve izolasyon uygulamak, onu daha konforlu hale getirmekle kalmaz, aylık enerji faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlar.

Çok fazla cereyanlı olan eski bir ev için en iyi yalıtım, hava sızdırmazlığı oluşturan bir malzeme olacaktır. Geleneksel yalıtım, arıtılmış havanızı içeride ve dış sıcaklıkları ait oldukları yerde tutmanız için ihtiyaç duyduğunuz hava bariyerini sağlamaz. Bunun nedeni, bu malzemelerin hala havanın içlerinden geçmesine izin vermesidir.

Eski evler, onlarca yıllık yer değiştirme ve yerleşimden dolayı yapı boyunca çok sayıda çatlak ve boşluğa sahip olma eğilimindedir. Nem, bu boşluklardan evinize girebilir. Bu nedenle, yalıtım, evi dışarıdan kapatmak için gerçekten en iyi seçenektir. Temeldeki çok büyük çatlaklar veya çatı sızıntıları gibi ciddi yapısal hasarların yalıtım kurulmadan önce halledilmesi gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

İzolasyona ihtiyacınız var mı?
Aylık yüksek enerji faturalarınız, rahatsız odalarınız, nem ve küf ile ilgili problemleriniz varsa bunlar evinizde yalıtıma ihtiyaç duyduğunuz işaretlerden sadece birkaçıdır. Diğer semptomlar arasında sürekli çalışan klima, soğuk zeminler, hava akımları ve dokunulamayacak kadar soğuk duvarlar bulunur. Evinizde bir miktar yalıtım varsa, muhtemelen en az 0 yıl içinde değiştirilmemiş veya bakımı yapılmamış olabilir. durum buysa, yalıtım muhtemelen zaman içinde kaymış, yerleşmiş, ve muhtemelen bozulmuştur.

Eski evinize yalıtım yapmak söz konusu olduğunda, en tepeden aşağıya kadar yalıtım yapmalısınız. Bu yöntem, evin tüm bina zarfını kapatır ve tavan arasını, duvarları, kenar kirişini ve gezinme alanını içerir. Evinizdeki hava kaçağını ortadan kaldırmak istiyorsanız, herhangi bir alanı yalıtımsız bırakmak mantıklı değildir.

Siz de eski evinizi yalıtmak istiyorsanız Antalya İzolasyon her koşulda yanınızda olacaktır. Ev yalıtımı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya İzolasyon

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Dış Cephe Yalıtım Sorunları

Duvarlarınızdaki oğuk ve evinizde ki oğuk noktalar evinizi konfor uz hale getirir Bunlar, evin dış cephe inde çok az yalıtımla veya hiç yalıtım olmama ıyla ilgili orunlardan adece...

Binalar İçin Nem Kontrolü

Nem, evinizdeki küf oluşumunun, yapının ve mal ha arının bir numaralı nedenidir, ancak ev ahibi tarafından kontrol edilebilir ve hafifletilebilir Nem, hem dış hem de iç faktörlerden...

R Değeri Konforu Nasıl Etkiler?

I ıtma ve oğutma i teminiz, evinize rahat bir yaşam hava ı ağlamak için önemli araçtır, ancak yalıtım, evinizi konforlu hale getirmek için başka bir faktördür Yalıtımla birlikte,...

Evinizi Neden Yalıtmalısınız?

Eviniz hava koşulları yüzünden belirli bir zaman onra yapı ında bozulmalar kırılmalar oluşur Bunun önüne geçebilmek için yalıtım yaptırmak şarttır Hem izin için hem de aileniz...