• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

İzolasyon ve Yalıtım Uygulamaları

Yalıtım uygulamaları

Isı direnci geliştirmek, konforu artırmak ve enerji faturalarını azaltmak için bir ev boyunca yalıtım kurulur.

İzole edilmiş bir evin ana alanları şunlardır:

 • Attics
 • Duvarlar
 • Bodrumlar ve Tarama Alanları

Her alanı yalıtmak için kullanılan yöntemler ve materyaller değişebilir. Kullanılan yöntemler ve materyaller, yalıtımın yeni bir evde mi yoksa mevcut bir evde mi kurulduğuyla da belirlenir.

Çatı

Çatı genellikle bir evin yalıtımı için en kolay yerlerden biridir.

Tipik olarak, bir tavan arasını yalıtmanın en iyi yolu, poliüretan sprey köpük yalıtımıdır. Püskürtme köpüğü, son derece sıkı ve enerji tasarruflu bir tavan boşluğuna yol açan, tam bir hava contasının yanı sıra yalıtım değeri de sağlar.

Göz önünde bulundurulması gereken başka bir seçenek, üflemeli yalıtımdır. Evin R-değerini arttırmak için yalıtım mevcut yalıtım veya zemin boşluğunun üstüne üflenir.

Fiberglas veya selüloz ile bir tavanın yalıtılmasından önce, etraftaki hava sızıntılarını azaltmak için tavanın hava sızdırmazlığını öneririz:

 • Işıklık.
 • Gömme lambalar ve diğer şebeke girişleri olabilir.
 • Eklemler ve dikişler.
 • Tavan arası erişim açıklıkları.
 • Dış duvarlara bitişik bacalar ve kovalar.

Bir tavan arasını yalıtırken veya yeniden yerleştirirken kullanabileceğimiz çeşitli ürünler vardır.

İçerirler:

 • Icynene Sprey Köpük Yalıtım
 • Johns Manville İklim Pro
 • Güvenilir İnsül-Kasa
 • Yeşil Elyaf Selüloz
 • Ve dahası

Duvarlar

Evinizin uygun şekilde yalıtılmış dış duvarları sadece konforu artırmakla kalmaz, aynı zamanda ısıtma ve soğutma maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar.

Birçok kişi, bir tavan arasına yalıtım eklemenin sadece yeterli enerji tasarrufu sağlayacağını düşünmektedir. Tavan yalıtımı önemli olmakla birlikte, evlerde% 15 ısı kaybı yaşanır ve dış duvarlarda hava sızıntısı ve zayıf yalıtım oluşur. Yan duvar yalıtımının ihmal edilmesi, sürekli enerji kaybına ve daha yüksek enerji faturalarına ihtiyaç duyulmasına izin verir.

Evin dış tarafındaki mevcut evlere yan duvar izolasyonu eklenebilir.

Selüloz ve fiberglas da dahil olmak üzere duvarlara monte edilebilecek farklı yalıtım şekilleri vardır. Yeni konstrüksiyon duvarlara köpük izolasyonu yapılabilir.

Bodrumlar

Yalıtım ve hava sızdırmazlığı için bodrum katın en önemli alanlarından biri de bodrum kat eşiğidir. Yeni evlerde ve mevcut evlerde kutu eşiklerine sprey köpük izolasyonu eklenebilir. Bodrum kutu eşiklerine püskürtme köpük izolasyonu eklenmesi, istenmeyen hava sızıntısının eve girmesini önler ve şartlandırılmış havanın kaçmasını önler.

Tarama alanları

Evlerin altındaki taramalı alanlar ev sahipleri için pek çok soruna neden olabilir. Bir tarama alanı, nem ve bozulma sorunlarına karşı hassastır. Toprak yüksek neme sahip olduğundan, emekleme alanı toprağa doğrudan temas ettiğinden, bir tarama alanı doğal olarak nemli hale gelir. Nemli ortamlar sağlıksızdır, küfü barındırır ve evcil hayvanlar için ideal bir yaşam alanı oluşturur.

Nemli alanın izole olduğunu ve evinizin iç kısmını etkilemediğini düşünün. Tekrar düşün. Bir evin doğal hava akımı alttan üste doğrudur (yerden gökyüzüne). Eviniz doğal olarak nefes aldıkça, nemli hava (ve içindeki her şey) akar ve evin yaşam alanlarını değil.

Tadilart®  firması olarak Antalya da alanında en az 20 yıllık izolasyon ustası ve ekipleri vardır. Duvar yalıtımı, bodrum yalıtımı veya çatı yalıtım ihtiyaçlarınız için bugün bizimle iletişime geçin

Antalya İzolasyon

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Eski Bir Ev Nasıl Yalıtılır?

Kışın dondurucu, yazın bunaltıcı ıcağın olduğu bir durumda yaşıyor anız, yalıtımı olmayan e ki bir evde ıkışıp kalmak i temez iniz Antalya İzola yon, evleri yalıtım...

Dış Cephe Yalıtım Sorunları

Duvarlarınızdaki oğuk ve evinizde ki oğuk noktalar evinizi konfor uz hale getirir Bunlar, evin dış cephe inde çok az yalıtımla veya hiç yalıtım olmama ıyla ilgili orunlardan adece...

Binalar İçin Nem Kontrolü

Nem, evinizdeki küf oluşumunun, yapının ve mal ha arının bir numaralı nedenidir, ancak ev ahibi tarafından kontrol edilebilir ve hafifletilebilir Nem, hem dış hem de iç faktörlerden...

R Değeri Konforu Nasıl Etkiler?

I ıtma ve oğutma i teminiz, evinize rahat bir yaşam hava ı ağlamak için önemli araçtır, ancak yalıtım, evinizi konforlu hale getirmek için başka bir faktördür Yalıtımla birlikte,...