• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

İzolasyon

Kötü Yalıtımın Zararları

Doğru ve kaliteli yapılmış yalıtımın evinize birçok yararı vardır. Peki kötü yapılan yalıtımın evinize verdiği zararları biliyor musunuz?
Kötü yapılan yalıtım evinizin önceki haline göre daha kötü olmasına sebep olur. Evinize, size ve ailenize büyük zararı olur.

Yapısal hasar oluşturma
İzolasyon yaş nedeniyle çöktüğünde veya düzgün şekilde kurulmadığında evinizin duvarları arasında boşluklar oluşur. Bu boşluklar, farelerin ve böceklerin en sevdiği alandır. Hem evinizin yapısında hasar oluşturur hem de evinize girme riski çok yüksektir.

Küf oluşumu ve büyümesi
Küf nem sayesinde oluşur. Nemi evinizden uzak tutmanın en iyi yollarından biri, kaliteli yalıtıma sahip olmaktır. Bu yalıtım kötü olursa, duvarlarınıza nem yerleşip küfün oluşmasına sebep olur. Küf sadece evinize zarar vermez, sağlığınız için de çok zararlıdır.

Boyanızın bozulması
Kötü yalıtım evinizin boyasını da mahvedebilir. Küf oluştuğunda boyanızdan eser kalmaz. Bu sadece iç mekanı değil, dış cephe boyayı da olumsuz etkiler. Boya kabarcıklı hale gelir ve sorun tedavi edilmezse soyulur.

Sizin de evinize kötü bir yalıtım yapılmışsa Antalya İzolasyon bu sorunuzu çözebilir. Ev yalıtımı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya İzolasyon

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Evinimizi Neden Yalıtmalıyız?

Eviniz hava koşulları yüzünden belirli bir zaman onra yapı ında bozulmalar kırılmalar oluşur Bunun önüne geçebilmek için yalıtım yaptırmak şarttır Hem izin için hem de aileniz...

Bodrum Yalıtımı

Bodrumlar yer altında olduğu ve beton bir temelle çevril olduğu için evinizdeki en hava alan odadır I ı doğal olarak daha erin yerlere dağılır ve bu da bodrumunuzu öne çıkarır...

Eskiyen İzolasyonu Kaldırma

E ki izola yonu kaldırmanın zor ve hızlı bir kuralı yoktur Su ha arı, yangın ha arı veya kemirgen i tila ı gibi e kiyen izola yonu kaldırmanın ke inlikle gerekli olduğu durumlar vardır...

Yalıtım R- Değeri Nedir?

R-Değeri, malzemenin ı ı enerji i akışına direnmede ne kadar etkili olduğunun ölçü üdür R değeri ne kadar yük ek e, ı ı tran ferine o kadar dirençlidir Başka bir deyişle, yük ek...